CRS 

(Загальний стандарт звітності) 

Стандарт CRS (Common Reporting Standard) – це міжнародний стандарт звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки. Цей стандарт впроваджений для боротьби з ухиленням від оподаткування та забезпечення більш прозорого обміну фінансовою інформацією між країнами.

У зв’язку із приєднанням України до Багатосторонньої угоди CRS та набранням 28.04.2023 чинності Закону України від 20.03.2023 №2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки», Товариство з обмеженою відповідальністю "Підприємство "РОСАН-ЦІННІ ПАПЕРИ" (далі ТОВ "РЦП") як фінансовий агент зобов’язаний здійснювати заходи належної комплексної перевірки фінансових рахунків клієнтів та серед власників рахунків (у певних випадках і серед їх контролюючих осіб) виявляти осіб, які є податковими резидентами інших підзвітних юрисдикцій-партнерів з обміну інформацією. Інформація про такі рахунки у вигляді звіту про підзвітні рахунки подається до Державної податкової служби України.

З метою забезпечення проведення належної комплексної перевірки ТОВ «РЦП» потрібно визначати резидентство усіх клієнтів, незалежно від того, чи є вони резидентами країн, включених до переліку підзвітних юрисдикцій CRS.

Таким чином, при встановленні ділових відносин/відкритті рахунків та під час актуалізації даних всі клієнти ТОВ «РЦП» зобов’язані заповнювати документи самостійної оцінки Загального стандарту звітності CRS. Інформація про власників Рахунків щодо статусу податкового резидентства зазначається в документі самостійної оцінки. Тож, якщо Ви, як Власник Рахунку – фізична особа, чи власник рахунку – Організації, є податковим резидентом країни відмінної від України та США, будь ласка, ознайомтесь із формами документів самостійної оцінки CRS та заповніть відповідну форму:
Подання та передача форм CRS може проводитися в електронному вигляді у форматі PDF з підписом КЕП.


ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що згідно п. 39(3).2.2.1 Податкового кодексу України Власники рахунків зобов’язані протягом 30 календарних днів повідомити ТОВ "РЦП" про зміну свого статусу податкового резидентства для цілей Загального стандарту звітності CRS та про зміну відповідного статусу контролюючої особи.


З більш детальною інформацією та  нормативними документами  по CRS можна ознайомитися за посиланням: 

https://tax.gov.ua/baneryi/crs

https://www.mof.gov.ua/uk/crs-578

https://www.oecd.org/tax/automatic-exchange/common-reporting-standard